Cumartesi , Mart 21 2020
DM Haber / Hakkımızda

Hakkımızda

DM Haber – Direkt Mesaj Haber

Yayın hayatımıza Türkiye’de basın ve yayın camiası üzerindeki finansal ve siyasal baskıların ağırlıklı olduğu bir dönemde başlıyoruz. Parayı verenin bile düdüğü çalamadığı bir aralıktayız. Direkt Mesaj Haber’i herkesin fikirlerini özgürce yansıtabileceği bir alan açma çalışması olarak görebilirsiniz.

Hekesin sesini yükseltmesi ile ancak hakikatlerin ortaya çıkabileceğini düşünmekteyiz. Habercilikte ‘Tarafsızlık’ kavramının slogandan öte gidemediği ve gidemeyeceği aşikardır. İnsanın olduğu herşey tarafgirlik sergilemek zorundadır. Direkt Mesaj Haber olarak bizler tarafsızlık vurgusu yaparak gücün ve sermayenin klavyetörlüğünü ve kalemşörlüğünü yapmaktan hicap duyarız. Bu anlamda iyinin, güzelin, doğru, faydalı ve yararlının tarfında olduğumuzu belirtmek isteriz. Güçlünün yanında değil, haklının yanında olmayı kendimize düstür edindik.

Yayınlarımızda fırsat eşitliğini tam ve kamil manada temin etmek niyetindeyiz. Örnek bir habercilik ortaya koyma mücadelesi vereceğiz. Tık uğruna hakikatleri feda etmeyeceğiz. DM Haber’in açılımı da, Direkt Mesaj’dır. Aldatan, manipüle eden, çarpıtan habercilik anlayışlarından uzağız.

Direkt Mesaj Haber Samsun‘dan tüm Türkiye’de konuşulacak ve çok büyük bir kitleye hitap edecek yeni ve olması gerektiği gibi bir habercilik ve gazetecilik ortaya koyacaktır. Herşeyin başı inanmaktır. İnanmadan başarıya ulaşmak mümkün değildir. Tüm mevcudiyetimizle inanıyoruz ki, belirtmiş oldğumuz hedeflere yakın bir zamanda ulaşacağız.

DM Haber – Direkt Mesaj Haber
www.dmhaber.com
dmhabersamsun@gmail.com