Pazar , Haziran 14 2020
DM Haber / Genel / Korona alarmı! Şehirdeki tüm hastaneler pandemi hastanesi ilan edildi

Korona alarmı! Şehirdeki tüm hastaneler pandemi hastanesi ilan edildi

Yeni normalleşme süreci öncesinde günlük vaka sayısının 5 ila 8 arasında seyrettiği Konya’da son bir hafta içinde koronavirüs vaka sayısı ortalaması 100’ün üzerine çıktı.

HaberTürk’ten Zafer Samancı’nın haberine göre, bir hafta içinde Koronavirüs vaka sayısının kademeli olarak hızla yükselişe geçmesinin ardından yetkililer, Konya’nın pandemi hastanesi olan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ardından Beyhekim Devlet Hastanesi’ni de pandemi hastanesi olarak ilan etti. Buranın da kısa sürede tamamen dolması ile birlikte Konya’daki tüm hastaneler pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Konya’daki hastanelerin şu an doluluk aşamasında olduğu durumun detaylı bir rapor halinde Sağlık Bakanlığı’na iletildiği öğrenildi.

Öte yandan kentte yapılan genel uygulamalar sırasında başta maske kullanımı olmak üzere sosyal mesafe kuralına uyumun son derece az olduğu gözlendi. Hafta sonunda park ve açık alanlardaki doluluk oranının ise vaka artış sayısında ciddi bir etken olduğu belirtildi.

 67 yaşındaki emekli Hasan Göçer “Ben insanlara zarar vermemek için bana izin verildiği gün bile dışarı çıkmamaya gayret ettim. Bakıyorum da maske yok, sosyal mesafe yok. Hükümet ne yapsın hastalığı biz bile bile çağırıyoruz. Kurallara uymayanlar bildiğin cahiller. Kul hakkı bilincinden bihaberler” diye konuştu. 

Buna da bir göz atınız!

Başak Demirtaş’a cinsiyetçi saldırıda bulunan kişi hakkında gözaltı kararı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Başak Demirtaş hakkında cinsiyetçi saldırılarda bulunan şahıs hakkında gözaltı kararı verdi. DHA’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.