Pazartesi , Kasım 9 2020
DM Haber / Genel / LGS tarihi belli oldu! Bakan Selçuk’tan flaş açıklama…

LGS tarihi belli oldu! Bakan Selçuk’tan flaş açıklama…

Sınavla öğrenci alacak orta öğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınavı LGS 2021’nin tarihi belli oldu. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile gönderilen yazıda YGS sınav tarihleri duyuruldu.

Liselere giriş sınavı için öğrenciler ve velileri yakından ilgilendiren tarih açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son dakika LGS açıklaması geldi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile gönderilen yazıda 2021 LGS tarihleri duyuruldu.

2021 LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile gönderilen yazıyla, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınavı LGS 2021’in 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirileceği duyuruldu.

MEB’DEN KAYNAK DESTEK PAKETİ

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul öğrencilerine yönelik 3 bin 500 sorudan oluşan kaynak destek paketi ise “http://odsgm.meb.gov.tr/” internet adresinde yayımlandı.

Bakanlık, daha önce öğrencilere destek olmak amacıyla kazanım kavrama testleri, 5, 6. ve 7. sınıflar için beceri temelli testler, 8. sınıflar için Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik örnek sorular ve soru destek paketleri ve 9, 10, 11 ve 12. sınıflar için tekrar testlerini yayımlamıştı.

MEB ortaokul öğrenci ve öğretmenlerine destek olmak üzere 5, 6, 7. ve 8. sınıflar için hazırladığı ve yayımladığı 4 bin 560 soru içeren 60 çalışma fasikülüyle destek kapsamını genişletmişti. Öğrenci ve öğretmenler tarafından ilgi gören destek materyalleri erişim kolaylığı, kullanılabilirlik, amaca uygunluk bakımından memnuniyetle karşılanmıştı.

MEB, desteklerine yenisini ekleyerek bu hafta ilkokullara yönelik hazırladığı kaynak destek paketini yayımladı. Bu kapsamda ilkokul 2, 3. ve 4. sınıf düzeyinde 3 bin 500 soru yayımlandı.

2, 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin öğrenmelerinin desteklenmesi amacıyla Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin tüm ünitelerini kapsayan çalışma soruları hazırlandı. Kaynak desteği 2. sınıflar için 785, 3. sınıflar için 1115 ve 4. sınıflar için 1600 çalışma sorusu içeriyor.

Yayımlanan kaynak desteğine http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden erişilebiliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tüm imkanlarıyla öğrencilerin yanında olduklarını vurguladı.

Daha önce ortaokul ve lise kademesinde tüm sınıflar düzeyinde öğrencilere destek paketleri hazırladıklarını ve paylaştıklarını anımsatan Selçuk, “İlkokul seviyesinde öğrencilerimize destek sağlamak için çalışmalarımız devam ediyordu ve bu çalışmayı da tamamladık. Böylece ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerimize kaynak desteği sunmuş olduk. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız.” ifadelerini kullandı.

Buna da bir göz atınız!

Berat Albayrak’ın istifa haberinin ardından döviz kurları sert inişe geçti!

Döviz kuru hafta sonu Merkez Bankası Başkanının görevden alınması ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.