Pazartesi , Eylül 7 2020
DM Haber / Genel / ÖSYM’den son dakika açıklaması! Sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM’den son dakika açıklaması! Sınav sonuçları açıklandı

Son dakika haberi: ÖSYM’nin internet sitesinden yaptığı duyuruya göre, meslek yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans programları mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı’na (2020 -DGS) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

İşte, 2020 DGS sonuç açıklama sayfası…

Son dakika haberi: Dikey Geçiş Sınavı (2020 DGS) sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan DGS 2020 sınavının sonuçları heyecanla bekleniyordu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada sonuçların adayların erişimine açıldığını aktardı.Meslek yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans mezunlarının girdiği Dikey Geçiş Sınavı’nın sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklandı.

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN’DEN AÇIKLAMA

ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,”Değerli adaylarımız, 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2020-DGS sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler. Adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

DGS SINAV SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin, “https://sonuc.osym.gov.tr” adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans başarı puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecek.

Kaynak : Haber7

Buna da bir göz atınız!

Binali Yıldırım ve eşinin koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı

Vücut kırgınlığı nedeniyle eşi Semiha Yıldırım ile birlikte hastaneye başvuran Binali Yıldırım, koronavirüs test sonuçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.