Cumartesi , Nisan 23 2022
DM Haber / Genel / ÖZ SAĞLIK-İŞ Sosyal Hizmet İşçileri Sosyal Medyayı Salladı

ÖZ SAĞLIK-İŞ Sosyal Hizmet İşçileri Sosyal Medyayı Salladı

Öz Sağlık iş Sendikası, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda 26 Ekim’den bu yana yürüttüğü müzakereler sonucunda Sosyal Hizmet İşçileri için önem arz eden ancak anlaşma sağlanamayan maddeler nedeniyle greve gitme kararı aldı.

ÖZ SAĞLIK-İŞ TEŞKİLATI 260 BİNE YAKIN TWEET ATTI

Öz Sağlık-İş Sendikası, sosyal hizmet işçisinin sesini duyurmak için Twitter etkinliği düzendi. Etkinliğin duyurusu Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet sert tarafından bir video ile yapıldı, bu video ile Genel Başkan Sert, “teşkilatımız, üyelerimiz, emek camiası ve ailelerini” etkinliğe davet etti.

Saat 21.30 itibariyle başlayan Twitter etkinliği sahur vaktine kadar hız kesmeden devam ederken #GreveBaşlıyoruz hashtag’ı ile yaklaşık 250 bin tweet atılarak tarihi bir rekora imza atıldı.

Sendikanın düzenlemiş olduğu etkinliğe sosyal hizmet işçileri ile kamu/özel kuruluşlarda görev yapan emekçiler ve aileleri, teşkilatımız, HAK-İŞ Konfederasyonumuz ve bağlı sendikaları da katkı sağladı. 

HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan’da Twitter üzerinden destek açıklamasında bulunurken, konfederasyona bağlı birçok Sendika Genel Başkanları ve Yöneticileri video ve mesaj yayınlayarak destek mesajlarını iletti.

“BAYRAM, BAYRAM GİBİ OLSUN İSTİYORUZ”

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI Genel Başkan Devlet Sert, “Müzakere sürecinin başladığı ilk günden itibaren, Sendikanın belirlediği en büyük hedef, pandemi kahramanı sosyal hizmet işçilerinin insan onuruna yakışır bir ücret alabilmesiydi ancak, Sendikamızın tüm iyi niyet girişimlerine rağmen sonuç alınamadı. Bunun sonucunda alınan grev kararının uygulanmasının arifesinde yeni yol haritası belirlendi.”dedi.

Sert, açıklamasında şunları kaydetti;

“Pandemi sürecinde hiçbir görevden kaçınmadan, 7-10-14-21 ve hatta 30 gün sabit vardiyada çalışan sosyal hizmet işçilerinin kanayan yarası olarak gördüğümüz gece zammı, sorumluluk tazminatı, meslek/iş primi, yol ücreti, tayin/becayiş, refakat izni vb. taleplerinin birçoğunun karşılık bulmaması üzerine grev kararını almamız kaçınılmaz olmuştur.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile yapılan olumlu görüşmelere ve ısrarla sürdürdüğümüz ikili diyaloglara rağmen işveren sendikası (TÜHİS) ile anlaşma sağlanamamıştır.

Üyelerimizin ve emek camiasının grev kararımız doğrultusunda yapılan twitter etkinliğine verdiği destekten de görüleceği üzere, işçilerin taleplerinin karşılanmasının kaçınılmaz, Sendikamızın aldığı kararın ise doğru olduğunu göstermektedir.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızın konuya ilişkin gereğini yapacağından ve üyelerimizin mağduriyetlerini giderecek bir toplu iş sözleşmesi ile çifte bayram sevinci yaşatacağından şüphemiz yoktur”.

Buna da bir göz atınız!

Samsun Teknofest’te kendisine yakışanı yapacaktır

Ahmet Mücahid Yıldız Samsun Teknofest’te kendisine yakışanı yapacaktır! Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.