Pazartesi , Ocak 11 2021
DM Haber / Genel / Ramazan Bayramı tatilinde 9 günlük sokağa çıkma yasağı mı geliyor?

Ramazan Bayramı tatilinde 9 günlük sokağa çıkma yasağı mı geliyor?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında tatil günleri ve haftasonları uygulanan sokağa çıkma yasağı Ramazan Bayramı tatilinde uygulanacak mı? Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 18 Mayıs’ta yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısını işaret etti.

Ramazan Bayramının ikinci ve üçüncü günü ile birlikte 4 gün sokağa çıkma yasağı veya Ramazan Bayramının tamamını kapsayacak şekilde 9 günlük yasak ihtimallerini değerlendiren Abdulkadir Selvi kaleme aldığı yazıda, “Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir.” ifadelerini kullandı.

Selvi’nin köşe yazısı şöyle;

“Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü arife, pazar günü ise bayram olduğu için zaten sokağa çıkma yasağının kapsamında olacak. Ancak bu süreçte aydınlatılması gereken iki tarih var.

Ramazan Bayramı’nın ikinci ve üçüncü günü de sokağa çıkma yasağı kapsamına alınıp 4 gün olarak uygulanacak mı?

Ramazan Bayramı’nı da içine alacak şekilde, 23 Mayıs Cumartesi günü başlayıp 1 Haziran Pazartesi günü bitmek üzere 9 günlük sokağa çıkma yasağı söz konusu mu?

Normalleşme takvimi pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak. Kontrollü bir normalleşme sürecine hazırlık yapılıyor. Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak. Ama bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek. 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir.”

Buna da bir göz atınız!

Samsun’da Gezilecek Yerler

Sizin için harika bir gezi rehberi hazırladık. 🤩 GALERİYE GİT Samsun – Samsun Haber – …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.