Pazartesi , Eylül 7 2020
DM Haber / Genel / Virüs bulaşan berber, traş ettiği 150 kişiyi enfekte etti! Belediye Başkanı da temas etmiş

Virüs bulaşan berber, traş ettiği 150 kişiyi enfekte etti! Belediye Başkanı da temas etmiş

Burdur’un Bucak ilçesinde karantinaya alınan beldede, koronavirüs test sonucu pozitif çıkan berberin temas ettiği kişiler de tespit edildi.

Burdur Valiliğince, dün il genelindeki tüm berberlerde Kovid-19 testi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesinde berberlik yapan A.T’nin test sonucu pozitif çıktı.

Salgın hastalık ekibinin yaptığı çalışmada A.T’nin beldede aralarında tıraş ettiği vatandaşların da yer aldığı 150 kişiyle temasta bulunduğu belirlendi.

Bucak Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilen berber A.T’nin, genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.Hastalığın belde içinde yayılmasını ve başka yerleşim yerlerine taşınmasını önlemek amacıyla dün giriş ve çıkışları güvenlik şeridiyle kapatılan beldede, karantina süreci devam ediyor.

Test sonucu pozitif çıkan berberle temas eden Belediye Başkanı Selahattin Gökçe’nin de Kovid-19 testi yapılarak, evde karantinaya alındığı ve test sonuçlarının henüz çıkmadığı öğrenildi.

Buna da bir göz atınız!

ÖSYM’den son dakika açıklaması! Sınav sonuçları açıklandı

Son dakika haberi: ÖSYM’nin internet sitesinden yaptığı duyuruya göre, meslek yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans programları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.