Perşembe , Haziran 24 2021
DM Haber / Genel / Yerli aşı ‘Turkovac’ın ilk gönüllüsü konuştu! Ağrı oldu ama…

Yerli aşı ‘Turkovac’ın ilk gönüllüsü konuştu! Ağrı oldu ama…

Koronavirüs salgınının bitmesi adına Türkiye’de umutla beklenen Türk aşısı ‘Turkovac’ın ilk aşılamaları gerçekleştirildi.

Yerli koronavirüs aşısı ‘ Turkovac’ın ilk gönüllülerinden Hüseyin Polat aşı sonrası yaşadıklarını anlattı. 38 yaşındaki Hüseyin Polat “Ağrı oldu, sonradan geçti” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ile Erciyes Üniversitesi’nin yoğun çalışmaları sonucu geliştirilen ve Türk halkı tarafından merakla beklenen yerli aşı ‘Turkocvac’ın 3.faz çalışmalar kapsamındaki ilk aşılamalar gerçekleştirildi.

AĞRI OLDU SONRADAN GEÇTİ

Hüseyin Polat, aşının uygulanmasının ardından yaşadıklarını ve vücudundaki değişiklikleri anlattı. 38 yaşındaki yerli aşı gönüllülerinden Polat genel ifadeyle “Ağrı oldu, sonradan geçti” derken şunları söyledi:

“Aşı olduktan sonra herhangi bir yan etki olmadı. Ateş, öksürük, ishal gibi bir belirti olmadı. Sadece aşının vurulduğu yerde hafif bir hassasiyet, ağrı oluştu. O da sonradan geçti .Salgının bitmesinin tek yolu aşı olmak. Yaş grubu fark etmeksizin sırası gelenler aşılarını olmalı

Buna da bir göz atınız!

Altaylı’dan Cemile Taşdemir’e ağza alınmayacak ağır hakaret!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı resmi Twitter hesabından, Cemile Taşdemir’in atmış olduğu bir tweete, ”Yaratık benim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.