Pazar , Mayıs 2 2021
DM Haber / Siyaset / Ak Parti / Ersan Aksu Bakan Soylu ile görüştü

Ersan Aksu Bakan Soylu ile görüştü

Ak Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu TFF 1. Lig’de bazı stadyumlara taraftar alınması konusuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

Ersan Aksu, yaptığı görüşmede Süleyman Soylu’nun Adana ve Giresun’daki görüntülere anında müdahale edildiğini ve sorumlular hakkında da işlem yapıldığını söylediğini belirtti. Ayrıca, Soylu’nun bundan sonra bu görüntülerin ortaya çıkması durumda ilgili valiler hakkında dahi soruşturma açılabileceğini vurguladığını aktardı.

Bakan Soylu ile konunun tüm detaylarını  ele aldığını söyleyen Aksu’nun açıklaması şu şekilde: 

TFF 1. Lig’de bazı stadyumlarda dün ortaya çıkan ve haksız rekabet algısı oluşturan, hepimizi rahatsız eden görüntülerle ilgili şehrimizin düşünce ve beklentileri her türlü mecrada tarafımızca dile getirilmiştir. Bu çerçevede İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yaptığım görüşmede konunun tüm detaylarını ele aldığımızı ifade etmek isterim. Adana ve Giresun’daki görüntülere anında müdahale edildiği,  daha başlar başlamaz maç sırasında tribünlerin büyük ölçüde uygun hale getirildiği, sorumlular hakkında işlem yapıldığı bilgisini paylaşan sayın bakanımız, bundan sonra böylesi bir görüntünün ortaya çıkması durumunda ilgili valiler hakkında dahi soruşturma açılacağını da özellikle vurgulamıştır. AK Parti Samsun kadroları olarak bugüne kadar şehrimizi ilgilendiren her konunun takipçisi olduk. Samsunspor’umuzla ilgili hususların da yakından takipçisi olduğumuzu  ve olacağımızı da çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere tüm kulüplerin yetkililerini de sorumlu davranmaya davet ediyorum. Bu şehrin siyasileri olarak daima kulübümüzün yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile son haftaya girilirken takımımıza bir kez daha başarılar diliyorum ve diyorum ki: Son ana kadar mücadeleye devam.

Buna da bir göz atınız!

Samsun’da okulun lojmanında çıkan yangında aynı aileden 3 kişi hastanelik oldu

Samsun’da bir okulun lojmanında kalan öğretmenin evinde çıkan yangında 3 kişi hastanelik olurken, komşu öğretmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.