Pazartesi , Ocak 4 2021
DM Haber / Samsun / OMÜ Tıp Öğrencileri isyan etti!

OMÜ Tıp Öğrencileri isyan etti!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri Koronavirüs sebebiyle değişen programa tepki gösterdi.

Koronavirüs’den dolayı eğitim ve öğretime ara veren üniversitelerde uzaktan eğitim uygulamaları başlamıştı. Öğrencilerin sınav takvimleri de Koronavirüs’e göre yeniden düzenlendi. Samsun’da OMÜ Tıp Fakültesi öğrencileri, açıklanan yeni programı beğenmedi. Final puanlarının yükseltilmesine ve sınav tarihlerine tepki gösteren öğrenciler, programın değiştirilmesini talep etti.

Twitter’da #omütıpmağdur tag’ı açarak tepkilerini dile getirilen öğrenciler, birçok üniversitenin Koronavirüs süreci sebebiyle öğrencilerine kolaylık sağlarken OMÜ Tıp’da final puanlarının yükseltilmesinin kabul edilemeyeceğini belirtti. Öğrenciler, belirlenen sınav tarihleri arasındaki sürenin kısa olmasını da eleştirdi.

Tepkiler üzerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü ve Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sait Bilgiç, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı; “Usulünce ifade edilen her haklı tespit ve öneri değerlidir, dikkate alınır ve gereği yapılır,  aksini yapmak amaç dışı olacağına göre ancak bu işle hiç ilgisi olmayan hatta öğrenci bile olmayanların işi olmalı!! Değil mi?”

Buna da bir göz atınız!

AGD, online olarak Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgede farklı noktalarda tertiplediği, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.