Perşembe , Mayıs 21 2020
DM Haber / Samsun / OMÜ Tıp Öğrencileri isyan etti!

OMÜ Tıp Öğrencileri isyan etti!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri Koronavirüs sebebiyle değişen programa tepki gösterdi.

Koronavirüs’den dolayı eğitim ve öğretime ara veren üniversitelerde uzaktan eğitim uygulamaları başlamıştı. Öğrencilerin sınav takvimleri de Koronavirüs’e göre yeniden düzenlendi. Samsun’da OMÜ Tıp Fakültesi öğrencileri, açıklanan yeni programı beğenmedi. Final puanlarının yükseltilmesine ve sınav tarihlerine tepki gösteren öğrenciler, programın değiştirilmesini talep etti.

Twitter’da #omütıpmağdur tag’ı açarak tepkilerini dile getirilen öğrenciler, birçok üniversitenin Koronavirüs süreci sebebiyle öğrencilerine kolaylık sağlarken OMÜ Tıp’da final puanlarının yükseltilmesinin kabul edilemeyeceğini belirtti. Öğrenciler, belirlenen sınav tarihleri arasındaki sürenin kısa olmasını da eleştirdi.

Tepkiler üzerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü ve Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sait Bilgiç, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı; “Usulünce ifade edilen her haklı tespit ve öneri değerlidir, dikkate alınır ve gereği yapılır,  aksini yapmak amaç dışı olacağına göre ancak bu işle hiç ilgisi olmayan hatta öğrenci bile olmayanların işi olmalı!! Değil mi?”

Buna da bir göz atınız!

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın 19 Mayıs Mesajı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.