Çarşamba , Eylül 9 2020
DM Haber / Siyaset / Saadet Partisi / Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, İmam Hatipliler ile ilgili çirkin sözler sarfeden Erol Mütercim’e sert çıktı

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, İmam Hatipliler ile ilgili çirkin sözler sarfeden Erol Mütercim’e sert çıktı

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu İmam Hatiplilerle ilgili çok çirkin ifadelerde bulunan Erol Mütercim’e çok sert çıktı.

“Sadece Erol Mütercimler’i değil, bunun gibi önyargılı, peşin hükümlü, genellemeli değerlendirme yapan kim olursa olsun bu tür zihniyeti ve bu tür sözleri sarfedenlerin tamamını şiddetle kınıyorum.” diyen Temel Armutçu şu ifadelerde bulundu:

MENFUR SÖZLERİN SAHİBİNİ KINIYORUM.

Erol Mütercimler. Öyle sıradan, aklına gelen her şeyi öylesine konuşan biri değildir. Sözünün nereye gideceğini, nerelere kadar uzanacağını bilerek konuşan biridir.

1954 doğumlu, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü mezunudur.

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde “Çok Kültürlülük” konusunda doktora alan çalışmasını tamamladı.

1978 yılında Deniz Kuvvetleri’ne Teğmen olarak katıldı. 12 Eylül 1980’de Deniz Kuvvetleri’nde Teğmen idi. Deniz Astsubay Okulu’nda 16 yıl Fizik öğretmenliği yaptı.
Binbaşı iken ordudan ayrıldı. Beşiktaş Deniz Müzesi Müdürlüğü yaptı. TRT Radyosu ve çeşitli TV kanallarında programcı ve yönetici olarak çalıştı. Belgeseller hazırladı. 60’üstünde kısa radyo oyunları yazdı. Çeşitli üniversitelerde Öğretim Görevlisi olarak “Strateji ve Devrim Tarihi” dersleri verdi.

1 Temmuz 2008 tarihinde Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Sorgusu yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. 5 Ağustos 2013 günü karara bağlanan davada ‘Ergenekon Silahlı Terör Örgütü üyesi olmak’ suçundan 8 yıl 9 ay ceza aldı. 2013 yılının Şubat ayında yayımladığı “Kumpas Ergenekon” adlı kitabında yargı sürecini detaylı olarak anlattı.

Böyle donanımlı ve benkraundu kuvvetli olan bir kişinin, bir TV Kanalında İHL öğrencilerinin tamamını kapsayacak şekilde içler acısı, vahim sözleri sarfetmesi bir hatanın, bir gafın neticesi olamaz.

Tüm İHL mezunlarını aynı kategoriye dâhil ederek konuşmakla neyi amaçladı bilmiyorum. Ama iyi bildiğim bir husus; dilemiş olduğu özrün bile kendisini asla affediremeyeceğidir.

Kendisi de gayet iyi bilirler ki; böyle bir genellemeyi aklı başında, şuuru yerinde olan, aklî melekelerini kullanan bir insan asla yapamaz. Gayri ahlâki yaşamlar kişinin okuduğu okulla değil, karakteriyle ilgili, cibilliyetiyle ilgili, tiniyetiyle ilgilidir.

Bu ülkede rövanşlar, hınçlar bu kadar acımasız alınmamalı.  Önyargılı bakışlar, genellemeli yaklaşımlar ve değerlendirmeler hiç bitmeyecek gibi.. Körpecik dimağlar bu mücadeleye dâhil edilmemeliler.

Sadece Erol Mütercimler’i değil, bunun gibi önyargılı, peşin hükümlü, genellemeli değerlendirme yapan kim olursa olsun bu tür zihniyeti ve bu tür sözleri sarfedenlerin tamamını şiddetle kınıyorum.

1.000.000.000.000.0~”
1(Bir)’in arkasına ne kadar sıfir atarsanız,  o attığınız sıfır kadar değer yükselir. Lakin, Sıfırların önünden 1 rakamını silerseniz. Ardında ki sıfırların rakamsal olarak hiçbir degeri kalmaz.
Yani sıfırlara deger veren 1 (bir) rakamıdır. İnsanda Ahlak ve maneviyat da aynen öyle bir şeydir.!
Yani kısaca Fikrinizin merkezinde “AHLAK ve MANEVİYAT” yoksa; sıfirsınız demektir.

Millî Görüş’ün siyaset sahnesine atıldığı 1969 yılından bugüne kadar, eğitim için neden “önce ahlâk ve maneviyat” dediği, bu menfur olay sonrasında daha da iyi anlaşılmıştır inşaallah.

Temel ARMUTÇU
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı

Buna da bir göz atınız!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhur İttifak’ının 2023 Adayını Açıkladı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri zamanında yapılacaktır. Cumhur İttifakı’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.