Çarşamba , Haziran 23 2021
DM Haber / Siyaset / Saadet Partisi / Saadet Partisi’nde bayrak değişimi! Samsun İl Başkanlığına Salih Şen getirildi

Saadet Partisi’nde bayrak değişimi! Samsun İl Başkanlığına Salih Şen getirildi

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu’nun yerine Salih Şen getirildi.

2017 yılından beri Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı görevinde bulunan Temel Armutçu, görevini Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Salih Şen‘e devretti.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşen devir teslim töreninde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Temel Armutçu’ya yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, yeni il başkanı Salih Şen’e başarılar diledi.

Salih Şen, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştu.

SALİH ŞEN KİMDİR?

1963 yılında Çarşamba’da doğan Salih Şen, 1983 yılında Çarşamba İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1985 yılında Yükseköğrenimine başladı. Sırasıyla On Dokuz Mayıs İnşaat, Gazi Eğitim, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji ve Kamu Yönetimi bölümlerini bitirdi. Bir süre eğitim sektöründe çalıştı ve öğretmenlik yaptı.

1992’da ticari çalışmalarına ağırlık verdi ve sektörel faaliyetlerini çeşitlendirdi. 1994’ten itibaren yurt dışı çalışmalarına da başladı. 1995’te Bakü Mimarlık Mühendislik Fakültesi Şehircilik ve Altyapı Mühendisliği bölümüne devam etti. 1999’da “TÜRKİYE’DE VE TÜRK CUMHURİYETLERİNDE MUKAYESELİ ŞEHİR ALTYAPILARI VE SOSYAL DOKU” üzerine hazırladığı araştırma teziyle buradan mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi’nde tarih öğrenimi gördü ve son olarak da On Dokuz Mayıs Üniversitesi’nde “ŞEHİR MİMARİSİ VE ALTERNATİF BELEDİYECİLİK” üzerine yüksek lisansını tamamladı.

Yerel yönetimler ve belediyecilik konusunda bilgi ve deneyim açısından en üst seviyede donanıma sahip olan Salih Şen, Refah Partisi kapatılana kadar Teşkilat Başkanlığını yürüttü. Daha sonra Fazilet Partisi’nde görev aldı. Belediye Başkanlığı aday adayı oldu (1999). Fazilet Partisinin de kapatılmasıyla Saadet Partisi kurucu üyeliğinde bulundu.  Sonra Samsun Merkez ilçe Başkanlığına geçti. Merkez ilçenin kaldırılmasıyla il yönetiminde görevlendirildi.

Hâlen Çarşamba, Samsun ve yurtdışında mimarlık, mühendislik, müteahhitlik ve yapı malzemeleri üzerine ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Orta seviyede İngilizce ve Arapça bilmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

Salih Şen, 2011 ve 2015 seçimlerinde Saadet Partisi’nden milletvekili adayı gösterildi. 24 Haziran 2016 seçimlerinde İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. “31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler seçiminde ise Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Buna da bir göz atınız!

Kurbanlık fiyatları ne kadar? 2021 Kurbanlık fiyatları belli oldu…

Müslümanların heyecanla beklediği Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Kurban kesmeyi düşünen vatandaşlar şimdiden fiyat araştırması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.