Cumartesi , Haziran 13 2020
DM Haber / Samsun / Samsun’da ekmeğe zam!

Samsun’da ekmeğe zam!

Samsun Fırıncılar Odası ekmeğe zam yaptı. Samsun’da en son 2019 yılında zam yapılarak  1.25 TL’ye  satılan 200 gram ekmek, bugünden itibaren 220 grama çıkartılarak 1.5 TL oldu.

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, yaklaşık yüzde 40 maaliyet artışına karşı yüzde 10 zam yaptıklarını belirterek, “En son 2019 Haziran ayında 200 gram ekmeği 1.20 TL’ye çıkarmıştık. Türkiye genelinde şu anki ekmeğin kilo bazında 7 lirayla 7.5 arasında. Şu anda bizim uyguladığımız rakamda, 6, 80. Birçok çevre illerine göre kilo bazındaki rakamımız daha düşük. Geçen sene ile bu sene arasındaki maliyet artışımiz yaklaşık yüzde 40’in üzerinde” dedi.

KORONA NEDENİYLE HAZİRANA ERTELENDİ

Mart ayında yapılacak zammın Korona virüs nedeniyle Haziran ayına kaldığını söyleyen Yiğit, “Ekmeğe yapılan zamlar yılbaşından itibaren birçok ilimizde uygulandı. Biz de mart ayı itibarıyla bu zam uygulayacaktık. Malum o dönem korona sıkıntısı baş gösterdi. Biz de vatandaşımız mağdur olmasın diye bu zamana kadar zam yapmadık. Böylelikle, bir sene sonra ekmeğe yüzde 10 civarında zam yapmış olduk” şeklinde konuştu.

Buna da bir göz atınız!

Samsun’da babasının katilini 15 yıl sonra aynı yerde öldürdü!

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde yaşayan Selami Gürtel, 2005 yılında arazi meselesi nedeniyle çıkan kavgada İsmail Y. adlı vatandaşı öldürdü. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.