Pazar , Ocak 10 2021
DM Haber / Samsun / Toplu taşımadaki büyük tehlike! Yoğunluk azaltılmalı…

Toplu taşımadaki büyük tehlike! Yoğunluk azaltılmalı…

Samsun’da koronavirüs önlemleri bir ay öncesinde başlamış ve Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından da dezenfekte çalışmaları hız kazanmıştı. Ancak, toplu taşımadaki büyük tehlike gözardı ediliyor. Tramvay ve otobüslerdeki yoğunluk virüslerin yayılmasında risk taşıyor.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsüne karşı alınan tedbirler virüsün Türkiye’ye gelmesini geciktirdi. İlk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından vaka sayısı 6’ya yükselirken, koronavirüs önlemleri kapsamında okullar ve üniversiteler tatil edildi. Vatandaşların kalabalık ortamlardan uzak durmaları uyarısı yapıldı.

TOPLU TAŞIMADA EK SEFER VE YOLCU SINIRLAMASI YAPILMALI

Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından gerekli tedbirler alınarak kamu kurumları, camiler ve toplu taşımada dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Tramvay duraklarına dezenfektanlar konularak vatandaşların biniş ve inişlerde ellerini dezenfekte etmeleri sağlanıyor. Havaalanında termal kamera ile koronavirüs kontrolleri gerçekleşiyor. Tüm bu tedbirlere karşı otobüs ve tramvaylardaki yoğunluk tehlike arz ediyor. Kalabalık ortamlar virüslerin yayılmasına davetiye çıkarıyor. Toplu taşımada yoğunluğun azaltılması için ek seferlerin ve yolcu sınırlamalarının yapılması gerekiyor.

DM Haber – Özel Haber

Buna da bir göz atınız!

Samsun’da ne yenir?

Samsun’da mutlaka tatmanız gereken lezzetler! 😋 NO. 1 Samsun Simidi Samsun denince akla sıcacık çıtır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.