Pazartesi , Ocak 11 2021
DM Haber / Samsun / Yakakent’te hergün bir mahallede iftar

Yakakent’te hergün bir mahallede iftar

DM Haber – Yakakent

Yakakent Belediyesi, her akşam bir mahallede iftar programı gerçekleştiriyor. 6 yıldır sürdürülen iftarlar bu sene de devam ediyor.

Yakakent Sarıgöl Mahallesinde gerçekleştirilen iftar yemeğinde konuşan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, ”Ramazan Ayının güzelliklerini ailemizle birlikte yaşamak için 6 yıldır olduğu gibi bu Ramazanda da iftar programı düzenledik.”dedi.

ALLAH BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN

Mahallelerde kurulan sofralarla vatandaşlarla beraber iftar açıklarını söyleyen Hüseyin Kıyma, ”Bizler bu akşam sizlerle birlikte olmak, sizlerle orucumuzu açmak istedik. Sizlerde bizim soframıza geldiniz, bizleri yalnız bırakmadınız. Cenab-ı Hakk tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Elimizden geldiğince, mahallerimizdeki sorunları ve eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz, bu vesileyle göremediğimiz noksanlarımızı ve sorunlarınızı sizlerden dinlemek istedik. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı, on bir Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın artmasına vesile oluyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.”şeklinde konuştu.

Buna da bir göz atınız!

AGD, online olarak Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgede farklı noktalarda tertiplediği, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.