Perşembe , Ocak 7 2021
DM Haber / Siyaset / Ak Parti / Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye’nin darbe gündemi yoktur

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye’nin darbe gündemi yoktur

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Türkiye’nin bir darbe gündemi yoktur fakat belli bir siyasi odağın iflah olmaz bir darbecilik gündemi vardır.” dedi.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı sonrası açıklama yaptı. Çelik, Libya’da sivillerin hedef alındığı saldırılarla ilgili, “Herhangi bir şekilde oradaki misyonlarımız hedef alınırsa Hafter güçlerini bundan sonra meşru hedef kabul edeceğimizi açıkça söylüyoruz.” dedi. 

Türkiye’nin darbe gündemi yoktur

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye’nin bir darbe gündemi yoktur fakat belli bir siyasi odağın iflah olmaz bir darbecilik gündemi vardır.” ifadelerini kullandı. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, şöyle konuştu:

Hafter meşru hedefimiz olur

Suriye’de Anayasa çalışmaları devam edecekse İdlib bölgesinde kalıcı ateşkesin sağlanması buna en büyük katkıyı verecektir. Herhangi bir şekilde oradaki misyonlarımız hedef alınırsa Hafter güçlerini bundan sonra meşru hedef kabul edeceğimizi açıkça söylüyoruz.”

Koronavirüs geçmiş değil

Ömer Çelik, “Bu mesele geçmiş değil. Bundan sonra tedbirlere ne kadar uyarsak, sokağa çıkma yasağıyla ilgili konularda ne kadar titiz olursak, kuralları ihlal etmezsek daha güçlü normalleşme dönemlerine ulaşacağız.” diye konuştu.

Akşener’in ‘memleket masası’ önerisine cevap

AK Parti Sözcüsü Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘memleket masası’ önerisiyle ilgili de şunları kaydetti:

“Gündemimizde yoktur. Bu memlekette çıkıyor siyasetçi, milletin onay verdiği Cumhurbaşkanlığı makamı, hükümeti saray rejimi diye itham ediyor. Kendi siyasi tarihlere bakmadan iflah olmaz antidemokratik yaklaşımları aynen sürdürmeye çalışıyorlar. Memleket meselelerini konuşmak için önce zemin olması lazım. Masanın ayaklarını kesen muhataplarla hangi masada neyi konuşacaksınız.”

Buna da bir göz atınız!

Ali Babacan : Vatandaşımız kirasını ödeyemiyor, çocuğuna harçlık veremiyor, pazardan alışveriş yapamıyor.

Deva Parti Genel Başkanı Ali Babacan, Manisa İl Kongresi’nde Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.