Cuma , Temmuz 2 2021
DM Haber / Siyaset / Cumhuriyet Halk Partisi / CHP gemisi Samsun’dan yola çıktı

CHP gemisi Samsun’dan yola çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, denize kıyısı olan illerin ziyaret edeceği ‘CHP gemisi’ni Samsun’dan uğurladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919 sabahı Samsun’a adım attığı Tütün İskelesi’ni ziyaret etti. 1 Temmuz Kabotaj Bayramı için denize çelenk bırakan Kılıçdaroğlu, balıkçıların sorunlarını dinlemek üzere gemiyle yola çıkan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’i limandan uğurladı.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, “CHP gemisi, Hopa’dan başlayarak, Hatay Samandağ’a kadar bütün deniz kıyılarını gezecek. Gidilen yerlerdeki balıkçılarla görüşülecek ve sorunları dinlenecek çünkü her bölgenin kendine göre sorunları var. Bu sorunları ayrı ayrı raporlayacak, Genel Merkez’e verecek. Türkiye, coğrafya olarak olağanüstü bir konumda, 3 tarafı denizlerle çevrili ayrıca kendi kara sınırları içinde Marmara Denizi var. Marmara’daki sorunları herkes görüyor, müsilajın yarattığı tahribatları görüyoruz. Balıkçılarımızın da sorunları var, bu sorunları gündeme getirmek ve raporlamak istiyoruz. Programımızın Samsun’dan başlamasının önemli bir sebebi var. Samsun, Kurtuluş Savaşı için çok önemli bir kent, o nedenle Samsun’da olduğum için çok mutluyum. Sorunları saptama noktasında çabanın ilk adımının Samsun’da atılması bizim için çok değerli.” diye konuştu.

Balıkçıların sorunlarını dinlemek üzere Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla yola çıktıklarını söyleyen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Hopa’dan başlayıp Hatay İskenderun, Samandağ’a kadar Türkiye’deki balıkçıların, deniz ürünleri sektörünün bütün sorunlarını, çözümlerini dinleyeceğiz. 1 Temmuz’da başlattığımız bu program yaklaşık 35 günde Ege sahillerinden Akdeniz sahillerine kadar 55 günlük bir program çerçevesinde Türkiye’deki balıkçıların sorunlarını dile getireceğiz.” dedi.

Buna da bir göz atınız!

Demirtaş: Kamunun 5 kuruşunu kimseye yetirtmem!

İlkadım Beldiye Başkanı Necattin Demirtaş, belediyedeki yolsuzluk iddialarına cevap vererek, “Kardeşim dahi olsa kamunun 5 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.