Perşembe , Mayıs 28 2020
DM Haber / Siyaset / Cumhuriyet Halk Partisi / CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, SASKİ’yi hedef aldı; Tüccar kurnazlığı!

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, SASKİ’yi hedef aldı; Tüccar kurnazlığı!

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, SASKİ’nin her ay TEFE VE TÜFE ortalamasıyla yaptığı zamları ve kıyas fatura uygulamasını eleştirdi.

Kıyas fatura uygulamasını tüccar kurnazlığı olarak nitelendiren Fatih Türkel, “Millet salgının bedelini işsizlikle, yoksullukla öderken bırakın indirimi SASKİ  her ay TEFE ve TÜFE ortalamasıyla zam yapıyor.”dedi.

SASKİ TİCARETHANE DEĞİLDİR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e seslenen Fatih Türkel, “SASKİ siz öyle görmeseniz de kamu kurumudur. Ticarethane değildir. Kamu halktır, halk perişan. Buradan Mustafa Demir’e sesleniyoruz. Demokrasilerde iktidarlar seçimle gelir seçimle gider, vatandaş bu günleri unutmaz. Samsun halkını düşünmüyorsunuz, gelecek seçimleri de mi düşünmüyorsunuz?” diye sordu.

KAR ETME HIRSI

Bayram kısıtlamasından bir gün önce AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’nun, devletin Samsunda 145 milyon TL Yardım yaptığı açıklamalara değinen Türkel, “Bunlar bir tarafa. “Evimde küçük tüpüm yok, verdiğiniz kumanya tükendi. Bayramda ne yiyeceğiz?” çığlıkları kulaklarımızda çınlarken ya ulaşamadıklarımız; devletin ulaşamadığı yoksullar, bu süreçte işsiz kalmış hemşerilerimiz ne yapacak soruları ile Ramazan bayramımızı eda ettik. Pandemi süreci AKP hükümetinin ön vermesi ile Türkiye’nin kallavi ihalelerini alıp, vergileri silinen enerji şirketlerinin Samsun’da vatandaş ekonomik olarak çökmüşken tek dertlerinin KAR etme hırsı olduğunu, “pandemi beni ilgilendirmez ben ticaretime bakarım”. anlayışını görürken.”ifadelerini kullandı.

TÜCCAR KURNAZLIĞI

Vatandaşa normalin iki katı tutarınca fahiş faturalar gönderildiğini dile getiren Türkel, şunları kaydetti; “Samsun Büyükşehir Belediyesinin insan yaşamının en olmazsa olmazı “Su hakkı” üzerinden nasıl hunharca ticaret yaptığını gördük. Aylardır haykırıyoruz; su haktır indirim yapılmalıdır diye. Büyükşehir bindirim anlıyor. Millet Salgının bedelini işsizlikle yoksullukla öderken bırakın indirimi  SASKİ  her ay TEFE ve TÜFE ortalaması zam yapıyor. Okumadığı saatlere kıyas fatura garabeti ile vatandaşın yıl içinde ödediği en yüksek fatura baz alınarak giydirme nerdeyse normalin iki katı tutarınca fahiş faturalar gönderiyor. Vatandaştan KIYAS fatura adı altında fazla tahsilat yapıyor ve deniyor ki, fazla fatura ettiysek sonra mahsuplaşırız. Tam bir tüccar kurnazlığı. SASKİ’yi yönetenler farkında mısınız vatandaşta bugün para yok! Peki faturalarımızı ödeyemediğimiz zaman bize kestiğiniz gecikme zamlarını ne yapacağız?”

Buna da bir göz atınız!

Valilik açıkladı! Samsun’da Ramazan Bayramı’nın son günü 9 vaka tespit edildi

Samsun’da Ramazan Bayramı’nın son günü 9 koronavirüs vakası tespit edildi. Vakalarla temas halinde olanlarla ilgili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.