Pazar , Ocak 3 2021
DM Haber / Siyaset / Cumhuriyet Halk Partisi / CHP Samsun İl Başkanı Türkel: Esnafa ölümü gösterip sıtmaya razı ol denmiştir

CHP Samsun İl Başkanı Türkel: Esnafa ölümü gösterip sıtmaya razı ol denmiştir

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıkladığı ekonomi paketi ve Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’nun ”Esnaf paketten çok memnun” açıklamalarına tepki gösterdi.

Türkel, açıklamasında şu ifadeleri yer verdi;

”Önceki maliye bakanı damat ekonominin canına ot tıkamış, merkez Bankası’nda 180 milyar dolar para ortada yok. Esnafa açıklanan son ekonomik paket ile adeta dağ fare doğurmuştur. Ekonomiyi batıranlar saraylara köşklere yazık saraylara 100 milyar yüz milyarlarca lira para harcayanlar onlarca uçak alıp itibardan tasarruf edilmez diyenler esnafına, o da sadece basit usul vergi ödeyen esnafına 500 TL ile 750 TL arası kira yardımını ayrıca defaten de biner TL 3 seferlik yardımı reva gördü. Ülkemizde ve şehrimizde esnaf ekonominin can damarıdır, Ülkenin vergi lokomotifi esnaf sanki ülkenin ekonomik buhranının sorumlusu kendisiymiş gibi iktidar tarafından aylardır yok sayılmıştır. Esnafımız 11 aydır açlıkla yoklukla mücadele ederken esnafımızın yanında çalışan ocakçı, çaycı, garson aşçı, tezgahtar evinde taş kaynatıyor şimdi çıkmışlar büyük bir lütuf gibi 500 TL ile 750 TL arası para verdik diyorlar. Buradan iktidara hatırlatırız esnafa pandeminin başında verdiğiniz kredilerin ödemesi geldi nasıl ödenecek, Samsun da 750 TL ödeyen kaç işyeri var. Boş dükkanlara elektrik su doğalgaz faturaları geliyor kim ödeyecek faturaları. Samsun da 1200 kahveci 200 kantinci,1300 servisçi esnafı 750 TL ile neyin kirasını ödeyecek. 9 milyar TL 5li çeteden vergi silip de 5 milyar TL Türkiye de esnafa sözde destek paketi açıklamak ,basit usulde ticaret yapmaya çalışan esnafa, orta ölçekli esnafa büyük ölçekli esnafa hakarettir. Ayıptır, biraz ciddiyet lütfen.”

Buna da bir göz atınız!

AGD, online olarak Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgede farklı noktalarda tertiplediği, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.