Cuma , Ekim 23 2020
DM Haber / Siyaset / Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yeni tedbirler yolda

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yeni tedbirler yolda

Erdoğan, “Bilim Kurulu’nda yapılan çalışmalar neticesinde ne gibi tedbirler alınacak, bunlar bize de bildirilecek ona göre adımlarımızı da atacağız.” dedi. 

YENİ TEDBİRLER YOLDA

Şu anda salgında İstanbul’un önde gittiğini söyleyen Erdoğan, İstanbul’daki yaşanan koronavirüs vakalarındaki artış ile ilgili soruya şu cevabı verdi: 

“Bilim Kurulu’nda yapılan çalışmalar neticesinde ne gibi tedbirler alınacak, bunlar bize de bildirilecek ona göre adımlarımızı da atacağız. Toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerekiyor. Yani bu toplu mekanlarda bulunmak, buralarda virüsün çok daha seri bir şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Buna kendi evlerimiz de dahil. Mümkün olduğunca bu hassasiyeti gösterelim ki, evlerimizden misafirlerden korunmamız vs bunlara da dikkat edeceğiz.”

Erdoğan, şöyle konuştu:

“Şu an itibariyle gerçekten İstanbul koronavirüs salgınında hemen hemen en önde gelen illerimizden bir tanesi ve bu konuda bu mücadeleyi başta yazılı görsel medya olmak üzere sürdürmemiz lazım ve bir de toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerekiyor. Yani bu toplu mekanlarda bulunmak, buralarda virüsün çok daha seri bir şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Buna kendi evlerimiz de dahil. Mümkün olduğunca bu hassasiyeti gösterelim ki, evlerimizden misafirlerden korunmamız vs. bunlara da dikkat edeceğiz ve kendimize daha doğrusu dikkat etme noktasındayız. Şu anda Sağlık Bakanımız değişik illeri dolaşıyor, bugün Bursa’da.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

”Darbeci Hafter tarafından da Sarrac tarafından bir temsilci bulunuyor. Ancak bu ateşkes bana göre çok güvenilir değil. Aynı şekilde Ermenistan sözünde durdu mu, durmadı. Temenni ederim ki bu böyle olmaz ve Libya’da ateşkes kararına uyulur.

İSTANBUL’DA VAKA ARTIŞI 

Şu an itibari ile İstanbul salgında hemen hemen en önde gelen illerimizden. Bu konuda tüm mücadeleyi yoğun bir şekilde sürdürmeliyiz. Toplu mekanlardan ciddi olarak kaçınmak gerekiyor. Toplu mekanlarda bulunmak, buralarda virüsün seri bir şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Buna kendi evlerimiz de dahil. Gerektiğinde hassasiyeti gösterelim. Ne gibi tedbirler alacağı yönünde çalışıyoruz, ona göre de önlemlerimizi alacağız. Batıya göre çok daha iyi bir konumdayız. Ancak bu yeterli değil. 

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ÇATIŞMASI

Türkiye’nin de  en az Rusya kadar, bölgede söz hakkına sahip olduğuna inanıyorum. 

Azerbaycan diyor ki, eğer Ermenistan Rusya’yı teklif ediyorsa biz de Türkiye’yi teklif ediyoruz. Bu barış görüşmelerinde Türkiye, Rusya ile beraber bulunmalı diyor. Aslında bu konuda Rusya’nın olumsuz bir yaklaşımı şu ana kadar benim kulağıma gelmedi.

S-400 DENEMESİNE ABD’NİN TEPKİSİ

ABD’nin yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz. Biz elimizdeki bu tür imkanların testini yapmayacağız da neyi yapacağız? Bunu da biz kalkıp Amerika’ya soracak değiliz. Yunanistan’ın elinde S-300’ler var. Test etmeyi bırakın, Yunanistan bu silahları kullanıyor. ABD onlara bir şey diyor mu, denmiyor. Biz kararlıyız, yolumuza devam edeceğiz”

Buna da bir göz atınız!

Canlı yayında Berat Albayrak iddiası: AK Parti Genel Başkanı olacak

Kanal 42 programında konuşan Mehmet Ali Kulat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Berat Albayrak’a güvendiğini düşündüğünü söyledi. Kulat, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.