Pazartesi , Ocak 4 2021
DM Haber / Siyaset / Milliyetçi Hareket Partisi / MHP’li Enginyurt: Fındıkta FETÖ’cü oyun oynanıyor, kalkışma isteniyor

MHP’li Enginyurt: Fındıkta FETÖ’cü oyun oynanıyor, kalkışma isteniyor

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Son bir aydır fındıkta FETÖ’cü bir oyun başladı.” dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bu yıl fındık taban fiyatının 24 liradan az olmamasını talep ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık üreticisine değer verdiğini savunan Cemal Enginyurt, “Geçen sene fındığımıza sahip çıktı, bu sene de sahip çıkacağını biliyoruz. Lakin fındık üzerinde bir oyun başladı. Son bir aydır fındıkta FETÖ’cü bir oyun başladı.” dedi.

“İKİ TANE FETÖ’CÜ FINDIĞI 19 LİRAYA ÇEKTİ”

Bir ay önce Toprak Mahsulleri Ofisinden (TMO) 20 bin ton fındığı almak için 400 bin ton talebin geldiğine işaret eden Enginyurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yüzde 25 ücreti nakit TMO’ya yatırıldı. TMO fındığı 24 liradan sattı. Ama ne olduysa son bir haftadır fındık 18-19 liraya düştü. Bu nasıl oldu? Fındık piyasaya inmedi, fındık toplanmadı. Ortada bir fındık da yok patlama yapsın. Nasıl fındık düştü? Baktık ki Batı Karadeniz’de 2 defa FETÖ’den içeri alınan ve bir tekelci firmanın Batı Karadeniz temsilcisi ve yine Doğu ve Orta Karadeniz’de ayrı bir FETÖ’nün mütevelli heyetlerinde görev almış iki tane FETÖ’cü ile yanına aldıkları 15 tüccarla fındık 19 liraya çekildi.”

FINDIK ÜZERİNDEN GEZİ TÜRÜ KALKIŞMA İSTENİYOR

Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’e seslenerek, “Bunlar bir ay önce TMO’dan 25 liraya fındık alırken bugün ne yaptılar da fındık 19 liraya düştü? Türkiye, şu anda bir kaos bir kargaşa bir Gezi türü kalkışmaya götürülürken, fındık üreticilerini de birileri kullanmak, kışkırtmak istiyor.” diye konuştu.

“ALLAH, ARINÇ’I MHP DÜŞMANLIĞI İLE BU DÜNYADAN GÖTÜRECEK”

Enginyurt, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın MHP ile ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Biz biliyoruz Sayın Bülent Arınç MHP düşmanıdır, ülkücü düşmanıdır. Allah bu düşmanlıkla onu bu dünyadan alıp götürecek, biz de haklarımızı helal etmeyeceğiz ona.” dedi.

Buna da bir göz atınız!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhur İttifak’ının 2023 Adayını Açıkladı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri zamanında yapılacaktır. Cumhur İttifakı’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.