Pazartesi , Haziran 22 2020
DM Haber / Siyaset / Milli Görüşçüler ‘Erbakan heykeline’ tepki göstermişti! O heykeli kimin diktiği ortaya çıktı

Milli Görüşçüler ‘Erbakan heykeline’ tepki göstermişti! O heykeli kimin diktiği ortaya çıktı

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde Necmettin Erbakan’ın büstünün yaptırılmış olmasına kızan ‘Milli Görüşçüler’ AK Partili belediyeye tepki gösterdi. Ancak büstün önceki dönemde CHP’li başkan tarafından yaptırıldığı ortaya çıktı.

Tekirdağ’a bağlı Kapaklı ilçesinde Necmettin Erbakan’ın büstünün yaptırılmış olması ‘Milli Görüşçüler’i kızdırdı.

Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Kapaklı tarihinde yer edinmiş kişilerin, siyasetçilerin ve sanatçıların büstleri ilçeye bağlı Atatürk, İsmet Paşa, Karaağaç ve Cumhuriyet Mahallelerinde bulunan parklara yerleştirildi. Büstleri yerleştirilen isimler arasında Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan da bulunuyordu.

Sosyal medyada protesto

 Erbakan’ın da büstünün dikili olması, sosyal medyada Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi çevrelerince #ErbakanHeykeliniKaldırın etiketiyle protesto edildi. Yapılan paylaşımlarda büstün mevcut AKP’li belediye tarafından yaptırıldığı düşünülerek Belediye Başkanı Mustafa Çetin hedef alındı.

Belediyede açıklama

Tartışmalar üzerine Kapaklı Belediyesi yazılı açıklama yaptı.  “Yazılanlarda bahsi geçen eski Başbakanlarımızdan merhum Necmettin Erbakan’ın büstü 2018 yılında dönemin CHP’li Belediye Başkanı Sayın İrfan Mandalı tarafından ilçemizde bulunan bir parka konulmuştur.” ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Paylaşımlar iyi niyetli değil 

“Aynı dönemde eş zamanlı olarak, siyasi parti liderliği yapmış Bülent Ecevit, Süleyman Demirel ve Alparslan Türkeş’in büstleri de ilçemizdeki muhtelif parklara konulmuştur. Önceki dönem belediye başkanı Sayın İrfan Mandalı döneminde yapılan söz konusu büstlerin bugün Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin döneminde yapılmış gibi lanse edilmesi niyetin iyi olmadığının delilidir.”

“Manipülasyon ve yalana prim veriliyor”

Söz konusu paylaşımların, AK Parti tarafından açıklanan “Sosyal Medya Etik Kuralları” arasında yer alan “Teyide muhtaç bilgilerin gerçekliğinden emin olunmadan paylaşılmaması, bilgilerin doğruluğu için meselenin muhataplarının, resmi kurum ve kuruluşların açıklamalarının takip edilmesi, manipülasyon ve yalana prim verilmemesi” kuralının ne derece önemli olduğunu da bir kez daha gözler önüne serdiği vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“CHP’nin ittifak ortağı Saadet Partisi ile rahmetli Erbakan hocamızın kemiklerini sızlatırcasına…”

“Kapaklı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin’in ve mensup olmaktan gurur duyduğu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki siyasi hareketimizin heykel siyasetine bakış açısı ise kamuoyunca bilinmektedir. Heykel siyasetinin Türkiye’deki temsilcisi olan CHP’nin ittifak ortağı Saadet Partisi ile rahmetli Erbakan hocamızın kemiklerini sızlatırcasına kamunun imkanlarını kullanmak suretiyle heykeller üzerinden jestleşmeleri ise kamuoyunun vicdanınca takdir görecektir.”

İnternet Haber

Buna da bir göz atınız!

AK Parti Ayasofya’nın ibadete açılması önerisine ret oyu verdi!

İYİ Parti Meclis Grubu’nun, Genel Kurul’da Ayasofya’nın ibadete açılması için verdiği önerge reddedildi. Önerge oylamasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.