Çarşamba , Haziran 16 2021
DM Haber / Siyaset / Saadet Partisi / Oğuzhan Asiltürk’ten Saadet Partisi’ne kongre çağrısı! Karamollaoğlu’nun yerine gelecek isim…

Oğuzhan Asiltürk’ten Saadet Partisi’ne kongre çağrısı! Karamollaoğlu’nun yerine gelecek isim…

Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk, parti yönetimini eleştirerek kongre çağrısı yaptı. Partinin özelliğinin manevi değerlere bağlılığı olduğunu söyleyen Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk, buna uygun bir yönetim için liste hazırlayacağını açıkladı.

Kongreye gidilmesi çağrısı yapan Asiltürk, ”Milli Görüş’ün partisini, diğer partilerden ayıran ahlaki ve manevi değerlere bağlılığıdır buna dikkat etmezsek yok oluruz” dedi.

”BENİM GÖZETİMİMDE BİR LİSTE HAZIRLANIP SUNULACAK”

Oğuzhan Asiltürk, açıklamalarını sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptı.

53 tweet atan Asiltürk özetle şu ifadeleri kullandı:

”Önümüzde, şu anda tarihi belli olmayan bir genel seçim var. Bu seçimde başarılı olmak için sosyal ve siyasi şartlara uygun olarak hizmet edecek bir teşkilat oluşturacağız. Güçlü bir Saadet Partisi teşkilatı oluşturmak için benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak.”

“HEDEFİMİZ MANEVİ DEĞERLER OLMALI”

Partiyi yönetenlerin sadece iktidarı eleştirdiklerini söyleyen Asiltürk, ”Maddi ihtiyaçları da dikkate alacağız ama hedefimiz, toplumu ahlaki ve manevi değerlere yönlendirme çalışması olmalıdır” dedi.

SAADET PARTİSİ SÖZCÜSÜ BİROL AYDIN’DAN ASİLTÜRK’E YANIT

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Asiltürk’e yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

Aydın, partinin ortaya koyduğu duruşun geniş çevrelerce takdir edildiğini belirterek “Saadet Partisi’nin yetkili kurulları ve karar organları bellidir. Yine aynı şekilde tüzüğümüzde kongre kararının nasıl alınacağı yazılıdır” dedi.

KARAMOLLAOĞLU’NUN YERİNE METE GÜNDOĞAN

Asiltürk’ün açıklamaları sonrası Saadet Partisi’nde kongre hareketliliği yaşanırken  Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun yerine Necmettin Erbakan’ın 25 yıl danışmanlığını yapan Prof. Dr. Mete Gündoğan’ın geleceği iddia edildi.

METE GÜNDOĞAN KİMDİR?

Prof. Dr. Mete Gündoğan, 1963 Dursunbey, Balıkesir doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Ayvalık ilçesinde tamamlamış ardından Dokuz Eylül Üniversitesinde Lisans çalışmasını bitirerek Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisans çalışmalarına başlamıştır. Tez aşamasında British Council’den burs kazanarak İngiltere’ye gitmiş ve Cranfield Teknoloji Enstitüsünde Üretim Sistemleri Mühendisliği alanında Yüksek Lisans çalışmasını 1995 yılında tamamlamıştır.

Buna da bir göz atınız!

‘Devlet Bahçeli vefat etti’ iddiası! MHP’den ilk açıklama…

Ekşi Sözlük’te açılan bir başlıkta, Bahçeli’nin öldüğü iddia edildiği görülmüştü. Konu ile ilgili açıklama MHP’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.