Pazar , Ocak 3 2021
DM Haber / Siyaset / Saadet Partisi / Tevfik Özer, Servisçi esnafının sorunlarına dikkat çekti!

Tevfik Özer, Servisçi esnafının sorunlarına dikkat çekti!

Saadet Partisi İlkadım İlçe Başkanı Tevfik Özer, Okulların kapanmasıyla Mart ayından itibaren kontak kapatan servisçi esnafının sorunlarını dile getirdi.

Servisçi esnafının resmi yaptırımların hafifletilmesi talebinde bulunduklarını söyleyen Tevfik Özer, şunları kaydetti;

”13 Mart 2020 tarihinde kontak kapatan şoför esnafı özellikle servis camiası o gün itibarı ile kontak açmamış, açamamış zor şartlar altında hayatını idame etmeye çalışmaktadırlar.

2020-2021 yılları eğitim sezonunun açılmasına yakın zamanda Milli Eğitim’in yapmış olduğu açıklama bir nebze de olsa umut vermiştir.
Ancak Covid-19 müptelasının tirajını yükseltmesi ve insanlar üzerindeki olumsuz etkilemesi neticesinde servis camiası bir kere daha hayal kırıklığı ve yıkım yemiştir.

Bir umut işte hareket kabiliyetinin arttırabilmek için resmiyet noktasında belgelerinin tamamını yerine getirmek için yeniden borçlanmış.
Bir yığın sıkıntının altına imza atmış olan camianın imdadına yetişecek kurum ve kuruluşlar aranmaktadır.

İlgili mercilerden para istemiyorlar, sadece resmi yaptırımların bir nebze de olsa hafifleştirilmesini teklif ediyoruz diyen servisçi arkadaşlar.
Örneğin BAĞ-KUR pirim ödemesinden muaf tutulması.

BAĞ-KUR primini ödeyemeyen Eşref arkadaşların ileride bu piremi er ya da geç bir şekilde ödeyeceklerine göre hiç değilse sağlıktan yararlanmaları sağlanması gerektiği kanaatindeyim.

Zaten zor şartlarda geçimini sağlamaya çalışan servis esnafının hasta olduğunda hiç değilse ilaçlarını BAĞ-KUR priminden yararlanarak elde edebilmeleri sağlanmalıdır.

Araç vergilerinin sorun çözülene kadar ertelenmesi ve yine aynı şekilde araç muayenesinden muaf tutulması gibi bu tür yaptırımların üzerimizden alınmış olması bir nebze de olsa şoför esnafına can suyu olacağı kanaatindeyim.”

Buna da bir göz atınız!

Samsun’da ne yenir?

Samsun’da mutlaka tatmanız gereken lezzetler! 😋 NO. 1 Samsun Simidi Samsun denince akla sıcacık çıtır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.